Práve čítate
Čo sa deje na pošte

Čo sa deje na pošte

  • Slovenská pošta pomáha chrániť seniorov
    Prezídium policajného zboru požiadalo Slovenskú poštu o spoluprácu pri realizácii preventívneho programu ,,Seniori, zbystrite pozornosť!“ Program je určený pre cieľovú skupinu obyvateľstva vyššieho veku (nad 60 rokov) so zameraním na primárnu prevenciu. Určite ste už počuli aj čítali, že rôzne kriminálne živly sa zameriavajú na okrádanie seniorov o ich úspory či majetok rôznymi podvodnými historkami. Napr. podvodníci žiadajú seniorov, aby im odovzdali peniaze na základe predošlého telefonického rozhovoru s osobou, ktorá sa vydáva za rodinného príslušníka (vnuka, vnučku, syna) alebo zamestnanca nemocnice a žiada vysokú finančnú hotovosť. A to je len jeden z mnohých typov podvodov.

Poštové doručovateľky a doručovatelia sú osoby, ktoré starší ľudia, čo preberajú dôchodky, poznajú a ktorým dôverujú. Je všeobecne známym faktom, že naše kolegyne a kolegovia dobre poznajú svoj rajón, poznajú svojich klientov, a preto aj policajný zbor zvolil návštevy seniorov v ich domácnostiach spolu s poštovými doručovateľmi. Zapojenie do projektu nepredstavuje pre doručovateľov žiadnu prácu naviac ani žiadnu novú úlohu či zodpovednosť. Doručovatelia by mali fungovať „len“ ako „otvárači dverí“ – senior vidí známu tvár a doručovateľ mu oznámi, že je s ním aj policajt, aby mu vysvetlil, aké všelijaké podvody podvodníci skúšajú a čo treba robiť.

Po pilotnej fáze bude projekt pokračovať na viacerých miestach po celom Slovensku. Kolegovia z Prezídia policajného zboru veľmi chválili spoluprácu s vedúcimi pôšt, doručovateľkami a doručovateľmi a skonštatovali aj fakt, že tam, kde pilot prebehol, pokusy o podvodné konania ustali alebo neboli dokonané, pretože seniori už vedeli, ako majú reagovať.

Ďakujeme všetkým participujúcim kolegom a aj regionálnym riaditeľom za vynikajúcu spoluprácu a aj vzornú reprezentáciu Slovenskej pošty.


  • Škôlkari na hlavnej Pošte v Bratislave
    Takmer 40 škôlkarov z bratislavskej Dúbravky sa oboznámilo a sčasti si aj vyskúšalo prácu poštára. Vedúca hlavnej pošty Marcela Tomášiková ich previedla historickou budovu a pritom im hravou formou priblížila, čo všetko musí poštár vedieť a čo všetko musí počas dňa urobiť. Deti sa dozvedeli, ako správne poslať list či balík, ako a kde sa triedia zásielky, kde sú skladované nedoručené zásielky, vyskúšali si ťahať pravý poštársky vozík a v neposlednom rade videli, aký je rozdiel medzi elektronickou a klasickou pečiatkou. Pečiatkovanie originálnym poštárskym razítkom si aj sami a s veľkým nadšením vyskúšali. Deti si z exkurzie odnášali nezabudnuteľné zážitky a ukáže až čas, či aj z nich vyrastú nástupcovia dnešných poštárov.

  • Ponuka Všeobecnej zdravotnej poisťovne: bezplatné poradenstvo v oblasti duševného zdravia

    Roky pandémie, následná energetická kríza, či vojna v bezprostrednom susedstve negatívne vplývajú na psychiku každého z nás. Bolo na čase, že sa začalo viac hovoriť o potrebe starostlivosti o duševné zdravie a že sa konečne ľady pohli aj v praxi. VšZP ponúka svojim poistencom bezplatné poradenstvo v oblasti duševného zdravia a aj poradenstvo v týchto oblastiach:
  • Pracovné problémy, bossing, konflikty a šikana na pracovisku
  • Vyhorenie a stres
  • Kariéra a jej smerovanie
  • Problémy detí a dospievajúcich
  • Zlepšenie time managementu
  • Manažérske otázky
  • Rodina a vzťahy
  • Strach, úzkosť, skleslá nálada, depresívne stavy
  • Pocity samoty, izolácie, neschopnosti sa socializovať
  • Nízke sebavedomie a nízka sebahodnota
  • Iný problém v oblasti duševného zdravia

Všetky podrobné informácie k prihláseniu a ďalším krokom nájdete v manuáli na Intranete SP:

Ľudské zdroje – Sociálny program – pdf. Ponuka bezplatného poradenstva v oblasti duševného zdravia – návod

Zobraziť Komentáre (0)

Nechajte odpoveď

Vaša emailová adresa nebude publikovaná.

© 2019 Slovenská pošta, a.s. Všetky práva vyhradené.